Putování s Petrklíčem

Putování s Petrklíčem je projekt určený pro starší školní věk a žáky středních škol, rodiny s dětmi či jen dospělé poutníky. V rámci 4 třídenních putování absolvujeme část evropské poutní cesty Via Nova. Česká část vede z Kvildy do Příbrami mimo jiné přes Sušici a Blatnou. Jednotlivá putování mají formu etap, které na sebe navazují. Trasa pouti je koncipována na turistických cestách se zastaveními na zajímavých lokalitách. 
Etapy pouti mají své praktické a společenské téma. Podpora tvořivosti je naplněna praktickými workshopy řemeslné výroby, kterým je vyhrazen první večer. Podpora participace je zastoupena nejen společenském tématu etapy. Rodina, práce, cesta životem jsou příklady témat, které budou hlavním bodem večerních diskuzí. Ubytování v průběhu pouti je uskutečněno v prostorách far či chatových táborech. 

KRC Petrklíč obdržel dotaci od Jihočeského kraje pro tento projekt. Finance s projektu budou určeny pro pokrytí dopravy, zásobovacího auta, lektorného pro workshopy a ubytování a to výhradně a pouze pro mládež. Ostatní účastníci poutě si můsí veškeré náklady hradit sami popřípadě využívat hromadných slev v dopravě.

Pouť je rozdělena na etapy a není nutné se zúčastnit celé pouti, ale jakkoli se do pouti zapojit. Účast na pouti je pro zájemce do 18ti let podmíněna písemným souhlasem rodičů. Účast rodičů je vítána. Poutníci nemusí absolvovat všechny etapy. Zásobovací dodávka bude převážet základní batohy poutníků a bude přistavována na většině odpočívacích míst. Forma stravování během pouti bude stanovena týden před jejím začátkem.

Info o Via Nova: https://www.poutnicesta-vianova.cz/

Etapy:

 
Sušice, Rabí, Horažďovice                 16. - 18. září
 
Horažďovice, Kadov, Bělčice               14. - 16. října
 
Bělčice, Březnice, Příbram                 28. - 30. října
Kvilda - Žihobce 4. - 6. července
Žihobce - Horažďovice 9. - 11. srpna
Horažďovice - Bělčice 28. - 30. srpna
Bělčice - Příbram 16. - 18. září

 

I. Etapa

Sušice, Rabí, Horažďovice

pátek 16. září - neděle 18. Září

Pátek

Sraz - 15:45 ČB - Autobusové nádraží

Odjezd 

ČB            16:05          -> Horažďovice předm. 17:08

Horažďovice předm. 17:18         -> Sušice 17:43

Sraz - 18:00 Sušice 

Program

Odpolední procházka, seznamovací aktivity, řemeslný workshop

Sobota

Ranní motivace
Putování k Rabí
Večerní diskuze nad tématem
 

Neděle

Ranní modlitba a motivace
Putování k Horažďovicům
 
 

Rozchod - 16:00 Horažďovice- Vlaková zastávka

Odjezd 

Horažďovice, předm 16:52         -> ČB 17:55


Rozchod- 18:00 ČB - Vlakové nádraží